Kenthaş Hakkında

Kenthaş, vatandaşlarımız ve tüm kurum, kuruluşlara çağdaş, kaliteli ve sosyal hizmet anlayışıyla hizmet sunmak üzere Şişli Belediyesi tarafından 2019 yılında kurulmuştur. Kurulduğu tarihten bugüne hayata geçen birçok projede kamu ve özel sektör alanlarında, kentsel dayanıklılık programlarında, yerel sosyal kalkınma programlarında, sürdürülebilir turizm programlarında, akıllı kent programlarında, Şişli’nin alt ve üst yapım işlerinde, sosyal sorumluluk projelerinde, çözüm ortağı olmuştur. 

Şirketimizin faaliyet alanları arasında kentsel dönüşüm ve yenileme, sürdürülebilir turizm projeleri, yerel sosyal kalkınma programları, açık hava reklam panoları, smart board dijital reklam panoları, asfalt ve beton üretim tesisleri, otopark ve vale hizmetleri, fotoğraf ve video çekim hizmetleri bulunmaktadır.

Destinasyon Yönetim Ofisi

Turizmde çevre ve ekolojik zararlarla birlikte karbon ayak izinin azaltılması ve sektöre dünya çapında ekolojik dengeleri bozmadan katkıda bulunmak amacıyla Dünya Turizm Örgütü ve Birleşmiş Milletler Vakfının destekleriyle kurulmuş olan GSTC’ye üye olan Türkiye’deki ilk belediye olduk. Üyeliğin ardından KENTHAŞ bünyesinde kurulan ekip ve  tüm paydaşlarla birlikte çalışmalar devam ediyor.

Ekibimiz

Özcan Biçer

Yönetim Kurulu Başkanı

Kenthaş Yönetim Kurulu Başkanı olarak, turizm planlaması ve destinasyon yönetiminde geniş bir deneyim ve uzmanlığı beraberinde getiriyor. Eğitim geçmişi, Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Şehir ve Bölge Planlama lisans derecesi ile Şehir Yenileme ve Kentsel Tasarım yüksek lisans derecesini içeriyor. Kariyeri boyunca, Türkiye'nin kentsel peyzajını şekillendirmede önemli bir rol oynamış, Çevresel Master Planlar aracılığıyla ülkenin %10'unun planlamasına katkıda bulunmuştur. İstanbul'da 15 Kentsel Tasarım projesini başarıyla yönetmiş ve 20.000 konut birimini içeren Kentsel Yenileme projelerini denetlemiştir. Turizm planlaması açısından, 2019'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde İstanbul Turizm Platformu'nu kurarak halen Turizm Danışmanı ve Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Transit Odaklı Gelişim (TOG) Danışmanı olarak da uzmanlığını sunmaktadır. Son on yılda, İstanbul Şehir Plancıları Odası'nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapmış, kentsel gelişime olan bağlılığını bir kez daha kanıtlamıştır. Ayrıca, Türkiye'nin Anıtlar, Çevre ve Turizm Değerlerini Koruma Vakfı'nın Onursal Yönetim Kurulu Üyesi olarak gururla hizmet vermektedir. Ayrıca, eğitime olan bağlılığı, Yıldız Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği göreviyle de açıkça ortaya çıkmaktadır. Kentsel planlama ve turizm yönetimi alanındaki kapsamlı geçmiği ile herhangi bir projeye veya organizasyona önemli katkılarda bulunmaya hazır durumdadır.

Seçil Tunçsav

DYO Direktörü

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunu olarak, analitik düşünme, eleştirel değerlendirme ve problem çözme becerilerini geliştirdi. Üniversite eğitimi sırasında edinilen bu beceriler, sürdürülebilir destinasyon yönetimi süreçlerinde karşılaşılan karmaşık sorunları anlama ve çözme yeteneğini arttırdı. Turizm sektöründe 8 yıl deneyime sahip olması (The Marmara Grubu, Martı Hotels & Marinas, Raffles Hotel, Hyatt Regency Hotel), sektörü anlama ve turizmin dinamiklerini kavrama temelini oluşturdu. Turizm deneyiminin yanı sıra, insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanında 7 yıl çalışması (Arthur Andersen, Data Expert ve E&E Consultancy) proje yönetimi, süreç yönetimi, koordinasyon, raporlama ve analiz becerilerini geliştirdi. Danışmanlık deneyimi, sürdürülebilir turizm uygulamalarında danışmanlık, iletişim yöntemlerini geliştirme ve STK'lar, ortaklık yapıları ve endüstri entegrasyonundaki yetkinlikleri etkileme konularında destek oluyor. Bir Destinasyon Yönetim Ofisi'nin (DMO) kuruluş aşamasında yer alması, destinasyon yönetimi süreçlerini anlama ve sürdürülebilir turizm uygulamalarını benimseme imkanı tanıdı. Özel eğitimi, GSTC-Industry (Otelcilik ve Tur Operatörleri için) sürdürülebilir turizm programı ve her türlü işletme için Green Destinations-Good Travel Seal Programı (GSTC tarafından tanınan) dahil olmak üzere GSTC-D sertifikası için çalışmaktadır. Bu eğitim ve deneyim kombinasyonu, sürdürülebilir destinasyon gelişimi ve yönetimi konusundaki bilgi ve yetkinliklerini güçlendirerek, bu alandaki önemli projelerde etkili bir rol oynama olanağını sağlıyor.

Gözde Kubat

Destinasyon Geliştirme

Koordinatörü

İstanbul Teknik Üniversitesi'nden şehir plancısı olarak mezun olarak, yüksek lisans derecesine sahip oldu. Turizm potansiyelini artırmayı amaçlayan projelerde proaktif bir altyapı geliştirmekte öncülük etti. Şehir plancısının sorumlulukları arasında, kültürel ve tarihi varlıkları koruyan, yeşil alanları artıran ve turistler için modern olanaklar sağlayan bir strateji oluşturmak yer alır, bu da turizm destinasyonunu daha çekici hale getirir. Bu çabalar, şehrin turistik çekiciliğini artırarak bölgesel turizm gelirini önemli ölçüde artırır. Sürdürülebilirlik prensiplerini benimseyen bir turizm planlama yaklaşımını geliştirmek, yüksek lisans çalışmalarının bir diğer odak noktasıydı. Bu, yeşil enerji kullanımı, atık yönetimini optimize etme ve şehirdeki turist faaliyetlerinin çevresel etkisini en aza indirmek için ulaşım sistemlerini iyileştirme gibi konuları içeriyordu. Başka bir önemli yön, yerel kültürü ve topluluğu turizm planlamasına entegre etme fırsatıydı. Yerel halkı şehir planlamasına dahil eden katılımcı bir yaklaşım benimseyerek, sosyal sürdürülebilirlik daha da geliştirildi. Temel eğitim sonuçlarına ek olarak, sürdürülebilirlik, sürdürülebilir turizm ve sürdürülebilir destinasyon yönetimi ile ilgili bir dizi sertifikalı eğitim programını da içeren GSTC Otel ve Tur Operatörü Denetçi eğitimini de içeren bir dizi sertifikalı eğitim programını da takip etmiştir.

 
 

Aylin Ogan

İş ve Ürün

Geliştirme Danışmanı

2006 yılından bu yana, Aylin Ogan Kırca, Servotel'de belirleyici bir rol üstlenmiş olup, şu anda konut ve konaklama varlık projelerinin geliştirilmesi, uygulanması ve yönetilmesine odaklanan bir Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Bu kapasitede, Aylin, projenin tüm yaşam döngüsünü denetleyerek, fizibilite aşamasından satış ve pazarlamanın zirvesine kadar danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Özellikle, sürdürülebilirlik, çevresel faktörler ve insan faktörleri konularında derin bir anlayışı sergileyerek, geniş ölçekli masterplan projelerinin üretimini yönetmektedir. Aynı anda, Aylin, Şişli Belediyesi'nin bir yan kuruluşu olan Kenthaş A.Ş.'de İş Geliştirme Danışmanı olarak görev yapmakta olup, bu alandaki uzmanlığı GSTC sertifikalı denetim alanında tanınmıştır. Ayrıca, Green Destinations tarafından onaylanan Good Travel Seal programında Denetçi Eğitim Sertifikası'na sahiptir. Aylin'in eğitim geçmişi, Ege Üniversitesi'nde Gıda Mühendisliği diplomasını ve Anadolu Üniversitesi'nde Pazarlama üzerine eğitimleri içermektedir. Şu anki rollerinden önce, Püre Consulting'de İş Ortağı, Dükkan Publishing'de Pazarlama ve Yeni Proje Geliştirme Müdürü, Rahmi M. Koç Müzesi'nde PR ve Kurumsal İletişim Müdürü ve Setur Turizm Acentesi'nde Yeni Proje Geliştirme Müdürü gibi önemli pozisyonlarda bulunmuştur. Bu kapsamlı deneyim ve nitelikler bütünü, Aylin'in proje yönetimi, iş geliştirme ve sürdürülebilirlik alanlarındaki çok yönlü uzmanlığını vurgulamaktadır.